Artesania Latina – karawela Santa Maria

Dla bardziej wymagających i doświadczonych modelarzy mamy piękny drewniany model statku Santa Maria. Statek jest bardzo dobrze znany gdyż był to największy z floty trzech statków Krzysztofa Kolumba w jego pierwszej wyprawie do Indii w roku 1492.

Santa Maria mała długość około 21 metrów, posiadała trzy maszty i była okrętem flagowym podczas pierwszej ekspedycji. Załogę stanowiło 40 marynarzy. 25 grudnia 1492 roku w skutek błędu sternika statek osiadł na mieliźnie w pobliżu Hispanioli i nie był zdolny do dalszej podróży. Elementy Santa Marii posłużyły do zbudowania osady La Navidad na wybrzeżu Haiti.

Model karaweli Santa Maria w skali 1:65, przygotowany przez firmę Artesania Latina zawiera wszystkie niezbędne elementy: laserowo wycięte wręgi, elementy z drewna egzotycznego, obszyte żagle z podziałem na bryty, metalowe elementy, takielunek oraz plany budowy.

(Artesania Latina 22411)

Artesania Latina – karawela Santa Maria
Share
Tagged on: