Artesania Latina – szkuner Virginia

VIRGINIA American Schooner

Odkryj drewniany model amerykańskiego szkunera Virginia dzięki zestawowi Artesania Latina.

Na początku XIX wieku w Stanach Zjednoczonych zaczęto budować małe uzbrojone, zwrotne  statki zwane szkunerami. To były początki US Coast Guard. Zbudowana i zwodowana w 1819 roku Virginia, służyła jako okręt straży przybrzeżnej, który był wykorzystywany do pościgów i przechwytywania innych jednostek

Dzięki zestawowi Artesania Latina (22135) możesz zbudować drewniany model tego pięknego okrętu w skali 1:41. W zestawie znajduje się komplet wyciętych laserowo drewnianych elementów statku, odlewane z mosiądzu części wyposażenia oraz płucienne żagle.

VIRGINIA American Schooner

VIRGINIA American Schooner

(Artesania Latina 22135)

Artesania Latina – szkuner Virginia
Share
Tagged on: