Engine Effects – Vallejo

Vallejo Engine EffectsProdukty z gamy Engine Effects pomagają w odtworzeniu plam paliwa, wycieków oleju (na pojazdach oraz na drodze), śladów po zaolejonych beczkach, brudu w komorze silnika i wielu innych efektów, które wpływają na realistyczny wygląd modelu.

Engine Effects można użyć wszędzie gdzie występują ruchome elementy pojazdów: silnik, koła, skrzynie biegów, osie, gąsienice. Dobrze też sprawdzą się w miejscach gdzie używane jest paliwo, smary i oleje. Efekty można też używać do waloryzacji wagonów, lokomotyw oraz wszelkiego rodzaju modeli kolejowych.

Efekty z serii Engine Effects są dostępne w słoiczkach o pojemności 40 ml

73813 Oil Stains: Plamy oleju są często spotykane na silniku i w jego okolicach oraz na wszelkich ruchomych i elementach wymagających smarowania. Kolor oraz połysk nadają realizmu modelowi. Oil Stains można aplikować szpatułkami lub zakraplaczem.

73814 Fuel Stains: Pojazdy wojskowe często są tankowane przy użyciu lejków, wiader lub kanistrów więc w okolicy wlewu paliwa występuje mnóstwo charakterystycznych plam i zacieków po oleju napędowym.

73815 Engine Grime: Na powierzchni silnika, w komorze silnikowej i wszędzie tam gdzie pozostaję resztki smaru lub paliwa gromadzi się brud. Mieszanina pyłów, smarów, paliwa i innych płynów technicznych tworzy brudną warstwę, która jest imitowana przez efekt Engine Grime.

73816 Diesel Stains: Plamy benzyny i oleju napędowego nie są takie same, mają różne kolory. Efekt Vallejo Diesel Stains pozwala odtworzyć pomarańczowy odcień Diesla. Doskonale się nadaje do imitacji plam, zacieków i smug po tankowaniu oleju napędowego.

73817 Petrol Spills: Wycieki benzyny mają charakterystyczny czarno-niebieski odcień. Petrol Spills mogą imitować np. wycieki paliwa – charakterystyczne okrągłe ślady pozostawione przez beczki.

73818 Brown Engine Soot: Brązowa sadza, która gromadzi się w komorze silnika, wózkach i podwoziach wagonów oraz na różnych mechanizmach to połączenie brudu, sadzy, pyłów oraz resztek olejów i smarów.

Engine Effects – Vallejo
Share
Tagged on: