Farby akrylowe Vallejo Train Color

train_colorPrzedstawiamy farby do weatheringu modeli kolejowych.  Zestaw dziewięciu farb akrylowych Vallejo Train Color. Krok po kroku. Nadaj parowozom oryginalny i niepowtarzalny wygląd.

Farby Train Color występują jako osobne kolory oraz jako zestaw Vallejo 73099 (dziewięć farb, dwa pędzelki oraz paleta do mieszania kolorów).

 1. Rozmontuj obudowę – uzyskasz dostęp do kół i niektórych elementów
 2. Odłącz tender od lokomotywy – będziesz mógł wygodnie chwycić i trzymać model.
 3. Nałóż Maskę (73.008) w celu zabezpieczenia części, których nie chcesz pomalować (okna, lampy, napisy itp.) Staraj się nie uszkodzić tych części.
 4. „Postarzanie” rozpocznij od dołu modelu i posuwaj się ku górze. Do nałożenie koloru Basic Red (73.007) użyj okrągłego pędzelka nr 0. Rób to bez pośpiechu, pozwól farbie wyschnąć.
 5. Zmieszaj kolor Basic Rust (73.001) oraz Dirt (73.005) aż osiągniesz pożądany kolor. Teraz pomaluj koła i podwozie. Obracając koła nałóż na nie farbę aerografem lub pędzelkiem nr 0. Koła na osi tocznej powinny nosić ślady brudu i starego oleju – osiągniesz ten efekt malując je kolorem Grease & Oil (73.002). Pomaluj a następnie lekko przetrzyj bawełnianym wacikiem lub szmatką.
 6. Powierzchnie styku kół z torami powinny być czyste i lśniące. Postaraj się je wyczyścić rozpuszczalnikiem Vallejo Airbrush Cleaner (71.099) lub alkoholem.
 7. Koła tendra pomaluj „Brudem”, nałóż go suchym pędzlem na kolor Basic Red (73.007). Elementy konstrukcyjne, typu wózki, rama – możesz pomalować płaskim pędzelkiem nr 6 lub bawełnianym wacikiem. Pamiętaj aby nie zamalować a tym samym nie skleić ze sobą elementów ruchomych.
 8. Teraz przygotuj farbę do malowania tendra, kotła i reszty blach. Powinieneś zmieszać Basic Rust (73.001) oraz Basic Red (73.007). Proporcje musisz ustalić samodzielnie. Mieszankę można przyciemnić kolorem Basic Brown (73.004) oraz Dirt (73.005).
 9. Blachy oraz tender powinno się malować cienką i równą warstwą farby. Użyj aerografu lub okrągłego pędzelka nr 0 do wydobycia zamierzonego efektu. Po wyschnięciu farby możesz nałożyć jasne zacieki i osady na bokach lokomotywy i tendra. Użyj pędzelka nr 6 i farby Chalk White (73.006). Pomalowane miejsca możesz przetrzeć bawełnianym wacikiem lub szmatką aby wyglądały naturalnie.
 10. train_color_lokoKolorem Grease & Oil  (73.002) stwórz oleiste zacieki i plamy.
 11. Zmontuj lokomotywę i ostrożnie zdejmij maskowania.
 12. Jednym z ostatnich kroków przy waloryzacji parowozu jest dodanie węgla do tendra. Pamiętaj aby bryłki miały odpowiednią skalę. Węgiel przyklej za pomocą Matte Varnish (73.009). Pamiętaj, że kawałki węgla bywają rozsypane w budce maszynisty i poza skrzynią węglową. Niech węgiel przeschnie przez około 5 minut a następnie potrząśnij nim aby się ułożył. Użyj Grease & Oil (73.002) w celu nadania głębi i połysku.
 13. Jeśli kupiłeś tender posiadający już wklejony węgiel możesz poprawić jego wygląd farbą Grease & Oil Stains (73.002). Węgiel dostanie lekkiego połysku a gdy przeschnie przetrzyj powierzchnię lakierem Matte Varnish (73.009). Efekt powinien być mieszanką matu i lekkiego połysku.train_kolory
 14. Najbardziej widoczne części lokomotywy powinny być pocieniowane suchym pędzlem przy użyciu farby Chalk White (73.006).
 15. Stopień zużycia, ilość sadzy i brudu na lokomotywie musisz uzależnić od przeznaczenia parowozu i jego wieku. Basic Brown (73.004), Dirt (73.005) oraz Chalk White (73.006) można zastosować w celu uzyskania powierzchni brudnych i zużytych. Kolor Steel (73.003) nakładany pędzelkiem nr 0 lub aerografem może imitować miejsca, w których farba jest już całkowicie zużyta i wytarta
 16. Używając Matte Varnish (73.009) możesz nadać powierzchniom bardziej matowy wygląd i usunąć połysk charakterystyczny dla części plastikowych.
Farby akrylowe Vallejo Train Color
Share
Tagged on: