Heki Form’it – Modelarska folia konstrukcyjna

Heki Form’it – Modelarska folia konstrukcyjna jest bardzo łatwa w kształtowaniu, niezwykle elastyczna i stabilna wymiarowo.

Form’it – folia krajobrazowa to połączenie tkaniny tekstylnej i folii aluminiowej, którą można dowolnie zabarwiać po stronie tekstylnej. Możliwości zastosowania folii są bardzo duże. Niezależnie od tego, czy chcesz opracować formę terenu, zrobić koryto rzeki, czy utworzyć skały i ściany.Wyjątkowo proste – po prostu rewelacyjne.

Heki Form’it – Modelarska folia konstrukcyjna jest dostępna w postaci niezadrukowanej folii oraz z wzorem granitu lub piaskowca. Jak korzystać z Form’it najlepiej? Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące tworzenia.

Za pomocą nożyczek wytnij z naddatkiem przybliżony kształt. Zwróć uwagę, że po uformowaniu i ułożeniu folii, jej rozmiar będzie mniejszy niż początkowo wycięty.
Poprzez zgniatanie powstaje struktura krajobrazu, co jest konieczne na przykład przy imitacji skał. Wielokrotne zagniatanie i rozkładanie zwiększa efekt.

Zgnieć, poskładaj, rozłóż i… powtórz tę operację tak długo aż uzyskasz odpowiedni kształt i fakturę folii

Nałóż uformowaną folię na podbudowę, przyklej i dotnij nożykiem do wymaganego kształtu.

Aby nadać folii większą stabilność, można pomalować jej powierzchnię za pomocą kleju HEKI coll 3339 (2 miarki Heki Coll + 1 miarka wody), jeśli w zagłębieniach pojawią się kałuże, po prostu wytrzyj je szmatką. Klej wysycha bezbarwnie i nie nadaje folii połysku. Jeśli folia nie jest wystarczająco stabilna, powtórz proces.

Folia skrojona na miarę i pognieciona, pomalowana farbą akrylową w kolorze granitu lub piaskowca. Po wyschnięciu, powierzchnię można wycieniować Washem lub bejcą oraz białą farbą.

Do wyboru mamy trzy wzory folii Heki Form’it:

3510  – Form’it – Folia konstrukcyjna 60×120 cm – gładka
3511 – Form’it – Folia konstrukcyjna 40×80 cm – piaskowiec
3512 – Form’it – Folia konstrukcyjna 40×80 cm – granit
Heki Form’it – Modelarska folia konstrukcyjna
Share
Tagged on: