Scalextric – Samochodowe tory wyścigowe

Korzenie firmy Scalextric sięgają 1952 roku, kiedy niewielka firma o nazwie Minimodels Ltd wprowadziła do sprzedaży gamę metalowych modeli samochodów wyścigowych, które miały unikalny rodzaj silnika scaleX. W połowie 1950 roku, modele otrzymały zmienione silniki elektryczne i tak powstałą marka Scalextric (SCALEX-Electric). Produkcja modeli Scalextric rozpoczęła się w 1957 roku w Hampshire w Anglii i 1960 roku wprowadzono do oferty modele plastikowe.

Obecnie w modelarstwie zaczynają dominować technologie cyfrowe i Scalextric w roku 2004 wprowadził na rynek swój pierwszy w pełni cyfrowy zestaw Racing (wyścigi multi-car ze zmianą pasa ruchu). Scalextric stworzył też system SportWorld, który za pośrednictwem internetu umożliwia wyścigi on-line z innymi graczami na całym świecie.
W ofercie Scalextric znajdują się zestawy torów wyścigowych, samochody, elementy torów oraz różnego rodzaju dodatki i części zamienne.

Do pobrania: Katalog Scalextric 2016

my first scalextric

  • My First Scalextric – Tory wyścigowe dla najmłodszych

micro scalextric

  • Micro Scalextric – Tory wyścigowe w skali 1:64

scalextric

  • Scalextric Arc One, Arc Air, Arc Pro – Tory analogowe w skali 1:32

scalextric digital

  • Scalextric Digital – Tory cyfrowe w skali 1:32
Scalextric – Samochodowe tory wyścigowe
Share
Tagged on: