Weathering Effects: Splash Mud, Thick Mud – Vallejo

73810-ligthbrownthickmudProdukty z gamy Weathering Effects zostały przygotowane na bazie pigmentów oraz wodnych roztworów żywic akrylowych. Efekty mają odzwierciedlać skutki oddziaływania czasu i pogody na model lub dioramę.

Zakres efektów ma imitować między innymi: rozlane paliwo, plamy błota, porosty i mech na różnych powierzchniach, trawę pomiędzy ogniwami gąsiennic czołgowych, uszkodzenia i zużycie sprzętu działającego w różnych częściach świata. Po zastosowaniu Weathering Effects model będzie wyglądał bardzo realistycznie. Wystarczy jedno spojrzenie aby poznać jego historię i drogę jaką przebył przez różne strefy walk.

Efekty z serii Wathering Effects występują w 40 ml słoiczkach oraz w słoikach o 200 ml (Thick Mud).

Splash Mud

Gdy pojazd porusza się w błotnistym terenie, odpryski błota są nieuniknione. Splash Mud został tak przygotowany aby był prosty w użyciu. Wystarczy, że będziesz dmuchał powietrzem z aerografu nad pędzlem umoczonym w Splash Mud. W taki sposób uzyskasz ładny, błotny oprysk. Efekt możesz też nakładać sztywną szczotką i patyczkiem. Splash mud obejmuje sześć różnych rodzajów błota na bazie naturalnych pigmentów i żywic akrylowych.

73801 European Splash Mud: Ciemny, brązowy kolor jest najczęściej spotykany w centralnej części Europy i wilgotnych obszarach krajów śródziemnomorskich.

73802 Russian Splash Mud: Znajomy odcień znany jako Black Earth. Kolor bardzo żyznej gleby, ciemnej i gęstej. Obszar występowania to wschodnia Europa, Ukraina i południowa część Rosji.

73803 Industrial Splash Mud: Szare błoto, szlam są charakterystyczne dla zaludnionych terenów, na których znajdują się obiekty przemysłowe i pozostałości po nich.

73804 Light Brown Splash Mud: Jasnobrązowy kolor błota na ziemiach z odczynem zasadowym. Takie tereny znajdują się w suchym klimacie pustyni i obszarach basenu Morza Śródziemnego. Ziemie te ze względu na ich piaszczysty charakter łatwo wchłaniają wilgoć.

73805 Brown Splash Mud: Ciemne i gliniaste błoto, typowe dla żyznych terenów, na których długo się utrzymuje wilgotność. Rodzaj błota spotykany głównie w krajach śródziemnomorskich i na wschodzie Europy

73806 Black Splash Mud: Bardzo ciemne, torfowe błoto, charakterystyczne dla terenów zalesionych, wilgotnych i bogatych w roślinność. Występowanie: północ Europy.

Thick Mud

Asortyment składa się z 6 produktów o ciężkiej, gęstej konsystencji i lekko błyszczącym wykończeniu. Thick Mud jest idealne do odtwarzania terenu na dioramach, tekstur na kołach i podwoziu samochodów, oraz imitacji błota na gąsiennicach. Pozostałości roślinności w niektórych efektach zapewnią szczególnie realistyczny wygląd modeli.

73807 (40 ml) / 26807 (200 ml) European Thick Mud: Ciemny, brązowy kolor z dodatkiem roślinności jest najczęściej spotykany w centralnej części Europy i wilgotnych obszarach krajów śródziemnomorskich.

73808 (40 ml) / 26808 (200 ml) Russian Thick Mud: Znajomy odcień znany jako Black Earth. Kolor bardzo żyznej gleby, ciemnej i gęstej. Obszar występowania to wschodnia Europa, Ukraina i południowa część Rosji. Ślady roślinności nadają masie dodatkowej gęstości przez co błoto wygląda na prawdziwe.

73809 (40 ml) / 26809 (200 ml) Industrial Thick Mud: Szare błoto, szlam są charakterystyczne dla zaludnionych terenów, na których znajdują się obiekty przemysłowe i pozostałości po nich.

73810 (40 ml) / 26810 (200 ml) Light Brown Thick Mud: Jasnobrązowy kolor błota na ziemiach z odczynem zasadowym. Takie tereny znajdują się w suchym klimacie pustyni i obszarach basenu Morza Śródziemnego. Ziemie te ze względu na ich piaszczysty charakter łatwo wchłaniają wilgoć.

73811 (40 ml) / 26811 (200 ml) Brown Thick Mud: Ciemne i gliniaste błoto, typowe dla żyznych terenów, na których długo się utrzymuje wilgotność. Rodzaj błota spotykany głównie w krajach śródziemnomorskich i na wschodzie Europy

73812 (40 ml) / 26812 (200 ml) Black Thick Mud: Bardzo ciemne, torfowe błoto, charakterystyczne dla terenów zalesionych, wilgotnych i bogatych w roślinność. Występowanie: północ Europy.

Weathering Effects: Splash Mud, Thick Mud – Vallejo
Share
Tagged on: