Zamek Falkenstein w skali H0 – model Aedes Ars

Aedes Ars 1001Zamek Falkenstein jest średniowiecznym kompleksem zamkowym w pobliżu Obervellach (Karyntia, Austria). Powstanie zamku określa się na rok 1164, wtedy też pojawiły się o nim pierwsze informacje jako o zamku Valchenstain.

Zamek Falkenstein składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna, zniszczona część z kaplicą Sw. Jana Chrzciciela jest dostępna dla zwiedzających. Zamek dolny został odbudowany w roku 1905, w roku 1969 wybuchł w nim pożar ale obecnie jest odrestaurowany i używany jako prywatna posiadłość. W okresie letnim można go zwiedzać.

Model firmy Aedes Ars (nr katalogowy 1001)

Wykonany jest w typowej skali kolejkowej 1:87 (H0) i składa się z około 7000 elementów. Komplet zawiera następujące elementy:

  • Tekturowy szkielet wraz z podstawą
  • Ceramiczne cegiełki i dachówki
  • Sztuczną roślinność i posypki
  • Klej, instrukcję
  • Gotowy model ma wymiary 310x600x360 mm.

Do modelowania podstawy polecamy masy modelarskie Vallejo z serii Water, Stone & Earth

Model można kupić w naszym sklepie.

 

Zamek Falkenstein w skali H0 – model Aedes Ars
Share
Tagged on: